Rozwiązania dla branży motoryzacyjnej

Wydajna automatyzacja w branży motoryzacyjnej

Automatyzacja w branży motoryzacyjnej jest powszechnie stosowana przez czołowych producentów tej branży.

Szansą na utrzymanie rentowności i przewagi konkurencyjnej w obliczu coraz bardziej wymagającego rynku jest wykorzystanie inteligentnych rozwiązań.


W pełni wykorzystane możliwości dostępnej technologii w dziedzinie wydajności i produkcji są szansą dla producentów oryginalnego wyposażenia, czy też dostawców pierwszego, drugiego, czy też trzeciego rzędu

 
Share on facebook
Facebook 0
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn 0

Automatyzacja procesów, na każdym etapie!

Powtarzalność i precyzja są kluczowymi elementami rywalizacji między firmami chcącymi sprostać coraz wyższym wymaganiom stawianych przez producentów oryginalnego wyposażenia.

 

Bez względu na pozycję Twojej firmy w łańcuchu dostaw w branży motoryzacyjnej, RMA posiada szereg rozwiązań dla zwiększenia produktywności i efektywności Twoich procesów.

PROCESY, KTÓRE MOŻESZ ZAUTOMATYZOWAĆ

SPAWANIE LASEROWE

Spawanie wiązką laserową stosuje się głównie do łączenia komponentów, które muszą być łączone z dużymi prędkościami spawania, cienkimi i małymi szwami spawalniczymi oraz niskimi zniekształceniami termicznymi.

 

Wysokie prędkości spawania, doskonała automatyczna obsługa i możliwość kontrolowania jakości online podczas procesu sprawiają, że spawanie laserowe jest powszechną metodą łączenia w nowoczesnej produkcji przemysłu motoryzacyjnego.

 

 
glowica

SPAWANIE MIG/MAG, TIG

Technologia spawania w technologii MIG MAG TIG jest jednym z najczęstszych aplikacji wprowadzonych dla robotów przemysłowych.

Konwencjonalne spawanie wymaga przede wszystkim dokładności i utrzymania stałych parametrów pracy źródła prądowego.

Zautomatyzowanie tego procesu, poprzez wykorzystanie robotów przemysłowych niesie za sobą szereg korzyści, takie jak:

– Stałe umiejscowienie położenia spoiny
– Stałe parametry, powtarzalność procesu
– Kontrola jakości spawania, dzięki zastosowaniu robotów przemysłowych wyposażonych w systemy wizyjne.

POBIERZ I UMIEŚĆ

Automatyczna lokalizacja, wybór części a następnie jego przenoszenie do przygotowanych stanowisk roboczych znacznie przyśpiesza tempo produkcji. Szeroka gama robotów przemysłowych pozwala dostosować je do własnych wymagań, umożliwiając przenoszenie dużych, małych, ciężkich i nieporęcznych części w łatwy sposób.

Przykładem robotów wykorzystywanych w tym celu są roboty współpracujące „Coboty”.

pick-and-place-application-at-hofmann-glastechnik-cobots

PALETYZACJA

Automatyzacja procesu załadunku i rozładunku części, skrzyń, lub innych przedmiotów na paletach lub z nich. Zastosowanie paletyzatora – robota przemysłowego wykonującego aplikację paletyzacji w sposób automatyczny niesie ze sobą szereg korzyści, do których przede wszystkim można zaliczyć efektywność, precyzję i bezpieczeństwo. 

 

Obecnie dostępna gama robotów paletyzatorów umożliwia w łatwy sposób uruchomienie procesu zarówno dla małych części, jak i wielkich worków, wiader, czy też beczek.

SONY DSC

ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ FIRMY

GOTOWE ROZWIĄZANIA DO SPAWANIA LASEROWEGO

Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy w obszarze technologii laserowych, RMA utworzyła Business Unit – Technologie Laserowe, który efektywnie współpracuje z wieloma Klientami krajowymi i zagranicznymi, proponując gotowe rozwiązania (urządzenia i maszyny),  z zakresu spawania laserowego oraz laserowej obróbki materiałów.

 

 

Udało nam się stworzyć serię urządzeń, które umożliwiają Państwu znaczne zwiększenie produkcji oraz maksymalizację zysków.

Laser Technology

W PEŁNI ZROBOTYZOWANE LABORATORIUM SPAWALNICZE

Nasze laboratorium oferuje możliwość wykonania produkcji detali spawanych laserowo.

Ofertę kierujemy przede wszystkim do Klientów, których wolumeny produkcji nie pozwalają na inwestycję we własne stanowisko, lub którzy zamierzają zmienić technologię spawania na bardziej efektywną w najbliższej przyszłości.

DSC_0667-2

ROBOTY WSPÓŁPRACUJĄCE / COBOTY

Roboty współpracujące, inaczej nazywane „Cobotami” są dynamicznie rozwijanym rozwiązaniem, które zapewni Twojej firmie zwiększoną kontrolę nad produkcją. Roboty współpracujące to wzorowy pracownik, który nie pójdzie na zwolnienie lub nie zwolni się z pracy. Nawet najbardziej monotonna praca nie sprawi, że znudzi się lub ulegnie wypadkowi. Sama nauka procesu zajmuje zaledwie kilka chwil!
DSC_0653-2

PRZYKŁADOWE APLIKACJE