Roboty współpracujące Coboty

cobots3-13
Facebook 0
Twitter
LinkedIn 0

Roboty współpracujące 

Roboty współpracujące, inaczej nazywane „Cobotami” są dynamicznie rozwijanym rozwiązaniem, które zapewni Twojej firmie zwiększoną kontrolę nad produkcją. Roboty współpracujące to wzorowy pracownik, który nie pójdzie na zwolnienie lub nie zwolni się z pracy. Nawet najbardziej monotonna praca nie sprawi, że znudzi się lub ulegnie wypadkowi. Sama nauka procesu zajmuje zaledwie kilka chwil!

Universal Robots

Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu stworzenia technologii robotów dostępnej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Obecnie seria UR składa się z trzech modeli: UR3, UR5 i UR10. Są to roboty przemysłowe przeznaczone do współpracy z ludźmi. Na całym świecie zainstalowano już ponad 10000 robotów UR. Dzięki nim można zautomatyzować prawie każdy proces. Zastosowanie robotów Universal Robots niesie ze sobą wymierne korzyści.

 

Więcej o marce znajdą Państwo na universal-robots.com

Rodzina cobotów UR

Cobot UR3

Najmniejszy członek rodziny UR, robot blatowy UR3, jest idealny do wykonywania lekkich zadań montażowych, które wymagają idealnej precyzji. Dzięki obrotowi o 360° we wszystkich przegubach i nieskończonemu obrotowi w końcowym złączu model UR3 to najbardziej elastyczny, wszechstronny i współpracujący robot na obecnym rynku

Cobot UR5

Trochę większy model UR5 jest idealny do automatyzacji lekkich zadań, takich jak podnoszenie, umieszczanie i testowanie. Średniej wielkości ramę robotyczne UR5 łatwo się programuje i szybko konfiguruje. Podobnie jak inne roboty UR w tej serii oferuje najszybszy zwrot z inwestycji.

Cobot UR10

Jest to największe ramię robotyczne UR w tej serii, mające największy udźwig, ale nie oznacza to, że cierpi na tym precyzja. To współpracujące ramię robotyczne UR10 zautomatyzuje cięższe zadania, które wymagają udźwigu do 10 kg.

Robot przemysłowy UR3, to idealne rozwiązanie do automatyzacji małych procesów, wymagających dużej precyzji, lecz niewymagających dużej siły. Lekki, elastyczny, wszechstronny i współpracujący, to najważniejsze cechy danego modelu. UR3 ma udźwig rzędu 3 kg i zasięg 500 mm, jest wrażliwy na działanie siły i można go ustawić tak, aby natychmiast wstrzymał pracę, kiedy spotka się z siłą rzędu zaledwie 50 N. To umożliwia pracę z robotem bez konieczności używania drogich osłon bezpieczeństwa. Ten 6-osiowy robot przemysłowy posiada wbudowany system bezpieczeństwa, dzięki czemu może pracować ramię w ramię z człowiekiem. Zakres jego pracy wynosi +/- 360° na każdym przegubie obrotowym, zaś na ostatnim przegubie: nieskończoność. Umożliwia, to technologia Infinite Spin w którą został wyposażony. Zadania, w których najlepiej się sprawdza model UR3 obejmują:

  • – montaż niewielkich przedmiotów,
  • – klejenie,
  • – wkręcanie i odkręcanie
  • – obsługa narzędzi,
  • – lutowanie,
  • -malowanie.Robot UR3 jest łatwy do obsługi i programowania oraz podobnie jak inne współpracujące roboty Universal Robots, oferuje jeden z najkrótszych okresów zwrotu z inwestycji w branży.

Model UR5, to 6 – osiowy robot przemysłowy. Umożliwia automatyzację powtarzalnych i niebezpiecznych zadań o obciążeniu do 5 kg. Ramię robota sięga na odległość do 850 mm, a powtarzalność jego ruchów wynosi 0,1 mm. Jest idealny do automatyzacji zadań uciążliwych takich jak podnoszenie, przekładanie i testowanie oraz czynności precyzyjnych, takich jak lutowanie, klejenie, malowanie czy kontrola jakości. Robot UR5 jest łatwy do zaprogramowania, oferuje szybką konfigurację, posiada wbudowany system bezpieczeństwa co czyni go „przyjaznym współpracownikiem”. Ponadto stanowi przewagę konkurencyjną ze względu na najszybszy okres zwrotu z inwestycji w branży.

Robot współpracujący UR10, to największy robot przemysłowy z rodziny Universal Robots. Świetnie nadaje się do automatyzacji procesów o większym obciążeniu, takich jak: pakowanie, paletyzacja, montaż, spawanie, obsługa maszyn czy formowanie wtryskowe, w których precyzja i niezawodność mają wciąż kluczowe znaczenie.

Dzięki zasięgowi do 1300 mm wykazuje większą skuteczność w przypadku zadań na większym obszarze. Pozwala to zapewnić oszczędność czasu na liniach produkcyjnych, przy których odległość odgrywa dużą rolę. Robot UR10 jest łatwy do zaprogramowania, oferuje szybką konfigurację, jest elastyczny, współpracujący i bezpieczny. Stanowi przewagę konkurencyjną pod względem najkrótszego okresu zwrotu z inwestycji w branży.

Dane techniczne

Paramter Model UR3 Model UR5 Model UR10
Zasięg roboczy 500 mm / 19,7 cala 850 mm / 33,5 cala 1300 mm / 51,2 cala
Udźwig 3 kg / 7 funtów 5 kg / 11 funtów 10 kg / 22 funty
Waga 11 kg / 24,3 funta 18,4 kg /40,6 funta 28,9 kg / 63,7 funta
Obrys 128 mm / 4,6 cala 149 mm / 5,9 cala 190 mm / 7,5 cala

Aplikacje i korzyści

Szybka konfiguracja

Nawet nie przeszkolonych operatorów spotka niespodzianka, kiedy po raz pierwszy będą mieli konfigurować robota UR. Rozpakowanie, ustawienie, a także zaprogramowanie pierwszego prostego zadania zajmuje zwykle niecałą godzinę.  Z doświadczenia naszych klientów wiemy, że przeciętny czas wykonania całościowej konfiguracji to zaledwie pół dnia.

ŁATWE PROGRAMOWANIE

Już nie trzeba zatrudniać drogich zewnętrznych konsultantów, ilekroć istnieje konieczność zaprogramowania robota. Obecnie wygląda to następująco: operatorzy bez doświadczenia w programowaniu mogą szybko programować ramiona robotyczne UR dzięki opatentowanej, intuicyjnej wizualizacji 3D.

ELASTYCZNE ROZMIESZCZANIE

Lekkie roboty UR można łatwo przenosić i umieszczać w celu realizacji nowych procesów. Dzięki temu możliwa jest automatyzacja praktycznie każdego zadania wykonywanego ręcznie, łącznie z tymi związanymi z krótkimi seriami lub przezbrojeniem urządzeń.

WSPÓŁPRACUJĄCE I BEZPIECZNE

Klienci, którzy wybiorą urządzenia UR mogą być pewni,że pozostaną w najbezpieczniejszych rękach. Ponad 80% ramion robotycznych UR na całym świecie pracuje obok ludzi — i nie ma między nimi jakichkolwiek barier bezpieczeństwa.

Praktycznie zautomatyzujesz wszystkie zadania!

Kiedy mówimy, że dzięki robotowi UR można zautomatyzować praktycznie wszystko: od montażu po malowanie,od wkręcania śrub po etykietowanie, od pakowania do polerowania, od formowania wtryskowego do spawania oraz wszelkie inne zadania, które tylko przyjdą  nam na myśl. Elastyczność zastosowania robotów UR sprawia, że ich zakup jest opłacalny nawet w przypadku krótkich serii produkcyjnych i linii montażowych produktów mieszanych

Szkolenia

Obsługa i dobranie programowania robotów Universal Robots pod potrzeby klienta.

Opis szkolenia:

Zapraszamy Państwa do podjęcia szkolenia z zakresu obsługi, uruchamiania i programowania robotów marki Universal Robots. Szkolenia odbywają się w miejscach wskazanych przez klientów, lub bezpośrednio u niego. Kurs charakteryzuje się programem dostosowanym do potrzeb klienta, gdyż jego celem jest nie tylko nauka obsługi i programowania, ale również pomagamy w ustaleniu procesu pod aplikacje klienta. Ukończenie szkolenia potwierdza otrzymany certyfikat w języku polskim.

 

Koszt szkolenia:

Koszt  szkolenia dla 3 osób wynosi 1.000  €

Rejestracja:

Osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o kontakt mailowy lub telefoniczny:  

Roman Witkowski

T: +48 513 790 910

E: r.witkowski@myrma.eu

Plan szkolenia:

1. Roboty współpracujące – wprowadzenie.

2. Charakterystyka środowiska PolyScope.

3. Wstępna konfiguracja robota.

4. Wprowadzenie do programowania.

5. Podstawowe polecenia.

6. Zaawansowane polecenia.

7. Kreatory – gotowe bloki programu.

8. Interfejsy komunikacyjne.

9. Podstawy bezpieczeństwa systemów zrobotyzowanych.

10. Funkcje bezpieczeństwa robotów UR.

11. Ćwiczenia praktyczne.

12. Ćwiczenia dostosowane do aplikacji klienta.

13. Komunikacja robota ze sterownikiem PLC – opcjonalne.

14. Komunikacja robota z kamerą – opcjonalne.

15. Komunikacja robota ze spawarką – opcjonalne.

Zarejestruj Twoją firmę już dziś!

Kontakt

Polska północna

Roman Witkowski

Business Unit Manager

Cobots

Polska południowa

Piotr Kos

Inżynier sprzedaży