fbpx

IPG Fiber Laser Days 2019 już za nami!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Wraz z rozwojem technologii w przemyśle, coraz większym uznaniem cieszą się zaawansowane rozwiązania pozwalające na usprawnienie jakości, optymalizację kosztów, a przede wszystkim dotrzymanie współczesnym standardom jakości.

Branża obróbki materiałów, w tym technologie spawalnicze również stale ewoluuje. Zmieniają się nie tylko wymagania klientów końcowych, ale również klientów pośrednich wytwarzanych produktów.  Nowe materiały, większa precyzja, estetyka produktu wymusiły na producentach zastosowanie nowych technologii – takich jak zastosowanie laserów włóknowych – tzw. Fiber Laser.

Przez 25 lat innowacji, firma IPG Photonics stała się pionierem w rozwoju, sprzedaży i wdrażaniu rozwiązań laserów włóknowych. Chcąc dotrzeć do zainteresowanych przedsiębiorców, już po raz szósty odbyła się konferencją „Fiber Laser Days”, poświęconą wymianą doświadczeń, prezentacji innowacyjnych rozwiązań w zakresie spawania, znakowania, druku 3D oraz czyszczenia za pomocą lasera.

Do udziału w wydarzeniu zostali przedstawiciele jednostek badawczych, uczelni technicznych, użytkownicy jak i integratorzy wykorzystujący technologię laserów włóknowych w przemyśle.
W programie przewidziany był też pokaz spawania laserowego, aby doświadczyć na żywo  

Podobnie jak w poprzednich latach, miejscem wydarzenia było Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Miejsce to zostało wybrane nie przypadkowo, gdyż na co dzień zajmuje się zagadnieniami związanymi z treścią wydarzenia. 

Pomimo jednodniowego wydarzenia udało się zaprezentować nie tylko filozofię i rozwój marki IPG Photonics, ale również przybliżyć odwiedzającym praktycznie zastosowanie laserów. Podczas 20 minutowych prezentacji, każdy z prowadzących opowiadał o zrealizowanych projektach, jak również o problemach z którymi musiał się uporać.

RMA już po raz kolejny wzięła udział w wydarzeniu. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji  wydarzenia skupiło się na przedstawieniu praktycznego zastosowania rozwiązań laserowych. Podczas trwającej ponad 20 min prezentacji udało się zaprezentować, aż cztery rozwiązania. Rozwiązania zgodnie z tematyką wydarzenia skupiały się na technologiach laserowych (spawanie oraz czyszczenie). Każda z referencji poparta została dokumentacją zdjęciową oraz krótkim filmem.

Cechą wspólną wszystkich omawianych projektów było wykorzystanie komponentów najwyższej jakości, w tym rozwiązań dostarczonych przez markę IPG Photonics. Prezentacja spotkała się z gorącym przyjęciem odwiedzających, jak również zachęciła do wymiany spostrzeżeń, omówienia problemów z którymi zmagają się firmy, a także – w co wierzymy – zachęci do podjęcia nowych tematów w niedalekiej przyszłości.

Raz jeszcze dziękujemy za zaproszenie, jak również już teraz w imieniu IPG zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu w roku 2020!

Przejdź do strony głównej: