W pełni zautomatyzowane
Linie produkcyjne
Kontakt >

WSZECHSTRONNE TECHNOLOGIE DLA KAŻDEGO PROCESU PRODUKCJI

Postęp w technologii zmienił zasady gry i charakter produkcji. Dynamiczny rozwój obszarów  automatyzacji, takich jak robotyka, przemysłowe systemy wizyjne i kooperujące roboty, otworzyły nowe możliwości, dzięki czemu automatyzacja może być stosowana nie tylko w masowych procesach produkcyjnych, ale również w środowiskach produkcyjnych o dużej różnorodności produkcji i małym wolumenie.

 

Inwestowanie w dedykowane rozwiązania automatyki jest zawsze procesem, w którym pojawia się wiele wątpliwości i pytań. Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc!

 

W RMA rozumiemy Twoje obawy i już od początku przyjrzymy się projektowi automatyzacji produkcji w Twojej firmie przez pryzmat różnych aspektów, w tym:  wydajności, bezpieczeństwa, ekologii, przyszłości, łatwości użycia, zmian, niezawodności. Wszystko to, aby zapewnić długoterminowy sukces twoich (w tym też naszych!) projektów!

 

Facebook 0
Twitter
LinkedIn 0

PRZYKŁADY ,KTÓRE MOŻESZ ZAUTOMATYZOWAĆ

SPAWANIE LASEROWE

Spawanie wiązką laserową stosuje się głównie do łączenia komponentów, które muszą być łączone z dużymi prędkościami spawania, cienkimi i małymi spoinami spawalniczymi oraz niskimi zniekształceniami termicznymi.

 

Wysokie prędkości spawania, doskonała automatyczna obsługa i możliwość kontrolowania jakości online podczas procesu sprawiają, że spawanie laserowe jest powszechną metodą łączenia w nowoczesnej produkcji przemysłu.

 

glowica

SPAWANIE MIG/MAG, TIG

Technologia spawania w technologii MIG MAG TIG jest jednym z najczęstszych aplikacji wprowadzonych dla robotów przemysłowych. 

 

Konwencjonalne spawanie wymaga przede wszystkim dokładności i utrzymania stałych parametrów pracy źródła prądowego. 

 

Zautomatyzowanie tego procesu, poprzez wykorzystanie robotów przemysłowych niesie za sobą szereg korzyści, takie jak:

 

– Stałe umiejscowienie położenia spoiny 

–  Stałe parametry, powtarzalność procesu

– Kontrola jakości spawania, dzięki zastosowaniu robotów przemysłowych wyposażonych w systemy wizyjne.

DSCN2136

POBIERZ I UMIEŚĆ

Automatyczna lokalizacja, wybór części a następnie jego przenoszenie do przygotowanych stanowisk roboczych znacznie przyśpiesza tempo produkcji. Szeroka gama robotów przemysłowych pozwala dostosować je do własnych wymagań, umożliwiając przenoszenie dużych, małych, ciężkich i nieporęcznych części w łatwy sposób.

 

Przykładem robotów wykorzystywanych w tym celu są roboty współpracujące „Coboty”.

pick-and-place-application-at-hofmann-glastechnik-cobots

PALETYZACJA

Automatyzacja procesu załadunku i rozładunku części, skrzyń, lub innych przedmiotów na paletach lub z nich. Zastosowanie paletyzatora – robota przemysłowego wykonującego aplikację paletyzacji w sposób automatyczny niesie ze sobą szereg korzyści, do których przede wszystkim można zaliczyćefektywność, precyzję i bezpieczeństwo. 

 

Obecnie dostępna gama robotów paletyzatorów umożliwia w łatwy sposób uruchomienie procesu zarówno dla małych części, jak i wielkich worków, wiader, czy też beczek.

SONY DSC

INSPEKCJA JAKOŚCI

Czy w Twoim biznesie konsekwentnie dążysz do uzyskania najwyższej precyzji i jakości Twoich produktów? Użycie robota przemysłowego jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Konsekwentnie powtarzany proces, dokładnie taki sposób, jaki został wskazany i to przy minimalnym odchyleniu! Gotowe wyniki wykorzystać można do analizy i podniesienia jakości przyszłej produkcji.

 

Zapewnij niezrównaną jakość i spójność dla pomiarów i oceny jakości. Ruchu wykonanego przez robota nie jest w stanie skopiować żaden człowiek. Ruch ten jest powtarzany w kółko, w ten sam ultra precyzyjny sposób.

360SIMS_DualRobot_Kuka_BIW_Cell_with_RPS-Rechts_LR

LINIE MONTAŻOWE

Poprawa szybkości i jakości procesów jest Twoim głównym wyzwaniem? Roboty mogą obsługiwać montaż tworzyw sztucznych, drewna, metali i innych materiałów, zwiększając możliwości produkcyjne, podnosząc jakość, spójność i szybkość produkcji.

 

Roboty mogą również zmniejszyć ryzyko obrażeń związanych z pracą w pobliżu ciężkich maszyn. Niektóre roboty, takie jak Coboty, mają również opatentowaną technologię, która ogranicza siły w kontakcie, więc kiedy człowiek wchodzi do obszaru roboczego robota, działa w trybie zredukowanym i powraca do pełnej prędkości, gdy osoba opuszcza.

hdr

AUTOMATYZACJI PROCESÓW

  • Zdolność do koncentracji na strategicznych zadaniach
  • Redukcja kosztów produkcji
  • Zmniejszenie czasu cyklu części
  • Poprawa jakości i niezawodności
  • Konkurencyjność
  • Bezpieczeństwo w miejscu pracy

REFERENCJE

FIRMY, KTÓRE NAM ZAUFAŁY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Łukasz Stepaniak

Region Polska

Północ i wschód

Jarosław Szymczak

Region Polska

Centrum i zachód

Piotr Kos

Region Polska

Południe i wschód