Business Unit
General & Welding Applications
Kontakt >

BUSINESS UNIT
GENERAL & Welding Applications

General & Welding Applications jest rdzeniem napędzającym wszystkie projekty wymagające połączenia obsługi z mocą robotów przemysłowych. Głównym kapitałem jednostki jest doświadczony zespół inżynierów i specjalistów, współpracujący przy realizacji takich procesów jak paletyzacja, pakowanie, montaż i wiele innych procesów. Odbiorcami pracy Business Unitu są światowe firmy specjalizujące się między innymi w produkcji komponentów dla branży automotive, wymienników ciepła.

 
Facebook 0
Twitter
LinkedIn 0

NASZ ZESPÓŁ

Kierownik Business UnitU

Kierownicy projektów

SEKCJA MECHANIKI

SEKCJA AUTOMATYKI

SEKCJA ROBOTYKI

INŻYNIEROWIE SPRZEDAŻY

PRZYKŁADY PROCESÓW

SPAWANIE LASEROWE

Spawanie wiązką laserową stosuje się głównie do łączenia komponentów, które muszą być łączone z dużymi prędkościami spawania, cienkimi i małymi szwami spawalniczymi oraz niskimi zniekształceniami termicznymi.

 

Wysokie prędkości spawania, doskonała automatyczna obsługa i możliwość kontrolowania jakości online podczas procesu sprawiają, że spawanie laserowe jest powszechną metodą łączenia w nowoczesnej produkcji przemysłu motoryzacyjnego.

glowica

SPAWANIE MIG/MAG, TIG

Technologia spawania w technologii MIG MAG TIG jest jednym z najczęstszych aplikacji wprowadzonych dla robotów przemysłowych.

 

Konwencjonalne spawanie wymaga przede wszystkim dokładności i utrzymania stałych parametrów pracy źródła prądowego.

 

Zautomatyzowanie tego procesu, poprzez wykorzystanie robotów przemysłowych niesie za sobą szereg korzyści, takie jak:

– Stałe umiejscowienie położenia spoiny

– Stałe parametry, powtarzalność procesu

– Kontrola jakości spawania, dzięki zastosowaniu robotów przemysłowych wyposażonych w systemy wizyjne.

DSCN2136

"PICK & PLACE"

Automatyczna lokalizacja, wybór części a następnie jego przenoszenie do przygotowanych stanowisk roboczych znacznie przyśpiesza tempo produkcji. Szeroka gama robotów przemysłowych pozwala dostosować je do własnych wymagań, umożliwiając przenoszenie dużych, małych, ciężkich i nieporęcznych części w łatwy sposób.

 

Przykładem robotów wykorzystywanych w tym celu są roboty współpracujące „Coboty”.

pick-and-place-application-at-hofmann-glastechnik-cobots

PALETYZACJA

Automatyzacja procesu załadunku i rozładunku części, skrzyń, lub innych przedmiotów na paletach lub z nich. Zastosowanie paletyzatora – robota przemysłowego wykonującego aplikację paletyzacji w sposób automatyczny niesie ze sobą szereg korzyści, do których przede wszystkim można zaliczyćefektywność, precyzję i bezpieczeństwo. 

 

Obecnie dostępna gama robotów paletyzatorów umożliwia w łatwy sposób uruchomienie procesu zarówno dla małych części, jak i wielkich worków, wiader, czy też beczek.

SONY DSC

KONTROLA JAKOŚCI

Czy w Twoim biznesie konsekwentnie dążysz do uzyskania najwyższej precyzji i jakości Twoich produktów? Użycie robota przemysłowego jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Konsekwentnie powtarzany proces, dokładnie taki sposób, jaki został wskazany i to przy minimalnym odchyleniu! Gotowe wyniki wykorzystać można do analizy i podniesienia jakości przyszłej produkcji.

 

Zapewnij niezrównaną jakość i spójność dla pomiarów i oceny jakości. Ruchu wykonanego przez robota nie jest w stanie skopiować żaden człowiek. Ruch ten jest powtarzany w kółko, w ten sam ultra precyzyjny sposób.

360SIMS_DualRobot_Kuka_BIW_Cell_with_RPS-Rechts_LR

MONTAŻ

Poprawa szybkości i jakości procesów jest Twoim głównym wyzwaniem? Roboty mogą obsługiwać montaż tworzyw sztucznych, drewna, metali i innych materiałów, zwiększając możliwości produkcyjne, podnosząc jakość, spójność i szybkość produkcji.

 

Roboty mogą również zmniejszyć ryzyko obrażeń związanych z pracą w pobliżu ciężkich maszyn. Niektóre roboty, takie jak Coboty, mają również opatentowaną technologię, która ogranicza siły w kontakcie, więc kiedy człowiek wchodzi do obszaru roboczego robota, działa w trybie zredukowanym i powraca do pełnej prędkości, gdy osoba opuszcza.

hdr

REFERENCJE

NASI KLIENCI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Łukasz Stepaniak

Sales Engineer

Monika Rasek

Sales Engineer

Jarosław Szymczak

Sales Engineer