Rozwiązania RMA

Industry 4.0 concept .Industry graphic sign and blue tone of aut

Automatyzacja procesów

W ciągu ostatnich 20 lat technologia diametralnie zmieniła charakter produkcji. W dawnych czasach produkcja i wytwarzanie były wykonywane ręcznie przez ludzi. Obecnie, gdy komputery i technologia przeniknęły do każdego aspektu naszego życia, automatyzacja stała się elementem przewagi konkurencyjnej między firmami produkcyjnymi na świecie.

Automatyzacja pozwala firmom na masową produkcję produktów przy wyjątkowych prędkościach, powtarzalnością i niezrównaną jakością. Automatyzacja stała się czynnikiem decydującym o tym, czy firma pozostanie konkurencyjna w branży produkcyjnej.

 

W RMA uważamy, że zautomatyzowane procesy nie są tylko wizją przyszłością, ale nowoczesnym regulatorem popytu na rynku.

Benefity automatyzacji procesów

Czwarta rewolucja w przemyśle (Industry 4.0)

Inteligentne fabryki dodadzą ponad 500 $ miliardów do globalnej ekonomii przed 2020.  Najważniejszym element obecnie trwającej „czwartej rewolucji przemysłowej” pozwalającej na globalny dostęp do danych oraz maszyn. Dzięki nowoczesnym technologiom klienci są w stanie otrzymywać produkty dostosowane do ich indywidualnych oczekiwań, nie wpływając w ten sposób na drastyczny wzrost kosztów ich wytwarzania.

 

Doświadczenia na całym Świecie pokazują, że automatyzacja i robotyzacja przemysłu nie zagraża rynkowi pracy. Część osób wykonujących mniej złożone zadania, często powtarzalne i narażające je na szkodliwe czynniki może zostać zastąpiona w swojej pracy przez roboty. Część może stanąć w obliczu wręcz koniecznego rozszerzenia swojej wiedzy i podnoszenia kwalifikacji (żeby sprostać wymaganiom pracy w przemyśle), lub też po prostu przekwalifikowania (na stanowiska, w których zastosowanie robotów i maszyn jest nieopłacalne lub też niemożliwe).

 

W ostatnich latach, pomimo zwiększonej dynamiki automatyzacji przemysłu odnotowano spory spadek bezrobocia. Sytuacja ta jest jednym z przykładów pokazujących, że automatyzacja wpływa pozytywnie na rozwój rynków pracy. Nowoczesne zakłady przemysłowe wciąż potrzebują ludzkich rąk, m. in. inżynierów,  posiadających odpowiednią wiedzę osób zarządzających, specjalistów do spraw bezpieczeństwa, czy pracowników służb utrzymania ruchu.

 

Fabryka przyszłości to zakład przemysłowy, stworzony przede wszystkim tak, aby być dopasowanym do potrzeb człowieka. Wyposażenie go w najnowocześniejsze systemy wytwarzania: elastyczne, umożliwiające spersonalizowaną produkcję dla klienta. Efektem działania Fabryki przyszłości są inteligentne produkty, wyposażone w szereg układów monitorowania własnego stanu oraz wchodzący w interakcje z otoczeniem. Urządzenia przechowujące informacje i zwrotnie informujące o swoich parametrach i bieżącym stanie. 

W ofercie RMA znajdą Państwo przede wszystkim:

DSC_1003

Automatyzacja i robotyzacja procesów spawania

Automatyzacja spawania wykorzystuje roboty do poprawy prędkości spawania, poprawy jakości spoin i zmniejszenia błędów. Integracja robotów przemysłowych jest łatwa i stanowi ogromny krok w kierunku ulepszenia linii produkcyjnej.

 

Roboty spawalnicze obejmują procesy takie jak spawanie łukowe, spawanie MIG, spawanie TIG, spawanie laserowe, spawanie punktowe i wiele innych.

MANUFACTURING-I

Rozwiązania dla automotive

Producenci samochodów i producenci części samochodowych to jedni z czołowych użytkowników robotów w przemyśle wytwórczym.

Dzięki coraz łatwiejszemu programowaniu i wdrożeniu na linię stają się one coraz powszechniejsze, jednak każda z integracji zmaga się z licznymi wyzwaniami pod względem jakości, niezawodności i elastyczności. 

 

Doświadczony partner w zakresie integracji jest kluczowym czynnikiem, który powinien być uwzględniony przez producentów chcących wdrożyć w swoim biznesie robotów przemysłowych.

8127f109-ed76-4215-a139-6b860483f273

Zautomatyzowane linie produkcyjne

Zautomatyzowana linia produkcyjna, jest szeregiem stacji roboczych połączonych systemem transferu i elektrycznym systemem sterowania.

Każda ze stacji wykonuje określoną operację, a produkt wytwarzany jest krok po kroku, poruszając się pomiędzy poszczególnymi wcześniej zdefiniowanymi sekwencjami produkcji.

slajd bugwa

Rozwiązania do obróbki den sitowych / wymienników ciepła

Automatyzacja procesów produkcji wymienników ciepła jest jednym z kluczowych sektorów opracowanych przez RMA Sp. z o.o. W ciągu ostatnich kilku lat zaprojektowaliśmy i opracowaliśmy wiele nowych technologii, które przyczyniły się do zwiększenia wydajności, a także jakości wytwarzanych produktów.

 

Najważniejsze procesy w obróbce den sitowych rur, takie jak automatyczne przezbrojenie linii, zastosowanie systemów wizyjnych, trymowanie i rozpęczania rur, a także rury do spawania orbitalnego rur – mogą być łatwo zautomatyzowane przez roboty przemysłowe i nasze doświadczenie.

strona2

W pełni zrobotyzowane laboratorium spawalnicze RMA

W naszym zespole pracują inżynierowie z dużą wiedzą, umiejętnościami praktycznymi i doświadczeniem zawodowym. Jesteśmy dumni z ich pasji przy tworzeniu nowych rozwiązań i rozwijaniu istniejących technologii. Dlatego jesteśmy pewni, że możemy zaprojektować i wdrożyć najbardziej złożone projekty i testy.


Pomagamy naszym klientom wybrać optymalną technologię spawania i sprawdzić początkowe założenia projektowe. Dla naszych klientów przygotowujemy i demonstrujemy najbardziej wydajne procesy, które można wdrożyć na etapie projektowania produktów.


Takie podejście pomaga nam wyeliminować ryzyko, które wpływa na czas realizacji projektów. Wyniki naszej pracy pozwalają na dobór optymalnej technologii spawania dla naszych Klientów oraz sprawdzenie wstępnych założeń projektowych.

Laser Technology

Gotowe rozwiązania do spawania laserowego

Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy w obszarze technologii laserowych, RMA utworzyła Business Unit – Technologie Laserowe, który efektywnie współpracuje z wieloma Klientami krajowymi i zagranicznymi, proponując gotowe rozwiązania (urządzenia i maszyny),  z zakresu spawania laserowego oraz laserowej obróbki materiałów.

 

Udało nam się stworzyć serię urządzeń, które umożliwiają Państwu znaczne zwiększenie produkcji oraz maksymalizację zysków.

Nasi klienci:

Przykładowe aplikacje:

Kontakt

Łukasz Stepaniak

Inżynier sprzedaży

Jarosław Szymczak

Inżynier sprzedaży

Piotr Kos

Inżynier sprzedaży