RMA LCS

W pełni zautomatyzowany system czyszczenia laserowego

Czyszczenie laserowe

Proces czyszczenia laserowego oparty jest na procesie ablacji.  Technologia czyszczenia laserowego wykorzystuje silnie skoncentrowany impuls laserowy do odparowania zanieczyszczeń z powierzchni przedmiotów
bez jej uszkodzenia.

Ablacja nie powoduje zaokrąglenia ostrych krawędzi oraz drobnych szczegółów, w przeciwieństwie do obróbki strumieniowo-ściernej. Technologia ta wykorzystuje też znacznie większą moc czyszczenia niż technologia suchego lodu.

ELEMENTY SYSTEMU

SPOSÓB DZIAŁANIA

Umieszczenie elementów do czyszczenia…

…poprzez transporter, stół indeksujący lub zasobnik typu „push-pull”. System jest niezwykle elastyczny i nadaje się zarówno do produkcji jednostkowej jak i seryjnej.

formy opony
Skanowanie i analiza elementów

Unikalne oprogramowanie całkowicie eliminuje czasochłonne programowanie ręczne.

Robot wyposażono w dedykowany skaner laserowy 3D do szybkiego pomiaru geometrii części i inteligentnego generowania ścieżek.

Proces czyszczenia laserowego

Niezwykle szybkie działanie przy minimalnym wpływie ciepła. Wysoko skoncentrowany impuls laserowy odparowuje zanieczyszczenia z powierzchni obrabianego przedmiotu.

Element po czyszczeniu

Przesuń suwak na zdjęciu, aby zobaczyć efekt laserowego czyszczenia spoiny.

Sercem systemu jest unikalny software umożliwiający programowanie i kontrolę oraz całkowicie eliminujący czasochłonne programowanie ręczne.

Robot wyposażono w dedykowany skaner laserowy 3D do szybkiego pomiaru geometrii części i inteligentnego generowania ścieżek. Wszystko po to, aby maksymalizować wydajność czyszczenia, jednocześnie minimalizując nakładanie się wiązki i nieefektywne ruchy robota. 

Istnieje możliwość uzyskania profilu i geometrii dowolnej części i automatycznego dostosowania parametrów procesowych, takich jak kąty natarcia, prędkość, moc i kształt wiązki.

Ponadto operator może korzystać z modeli 3D CAD zarówno do symulacji procesu, jak i do optymalizacji czasu cyklu.

GŁÓWNE KORZYŚCI

  • Łatwe i intuicyjne użytkowanie
  • Szybka instalacja (wszystkie komponenty są uprzednio zmontowane)
  • Unikalne oprogramowanie do programowania i kontroli, które całkowicie eliminuje czasochłonne programowanie ręczne
  • Gotowy na rozwiązania Przemysłu 4.0
  • Modułowa budowa, umożliwiająca podawanie elementów przez różne moduły wejściowe

APLIKACJE

USUWANIE FARB
I ZANIECZYSZCZEŃ

Dzięki systemowi LCS możliwe jest usuwanie zarówno selektywne jak i całościowe powłok i zabrudzeń. Dzięki zastosowaniu odpowiednich parametrów możliwe jest też usuwanie pojedynczych warstw materiału.

IMG_20180509_150101
hdr

WSTĘPNE PRZYGOTOWANIE

DO LUTOWANIA, SPAWANIA, LAKierowania

Dzięki rozwiązaniu LCS można czyścić i przygotowywać powierzchnię materiałów różnego typu do późniejszych procesów łączenia i malowania.

CZYSZCZENIE FORM

OPONIARSKICH, SZKLARSKICH i INNYCH

Czyszczenie form za pomocą wiązki lasera stanowi ekonomiczną i ekologiczną alternatywę dla konwencjonalnych metod czyszczenia. Dzięki temu rozwiązaniu można pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń, w sposób w pełni kontrolowany i powtarzalny.

hdr

BRANŻE

Automotive

Przemysł elektroniczny

Przemysł spożywczy

Medycyna i farmacja

Przemysł lotniczy

Przemysł gumowy i oponiarski

Przemysł drukarski

Pozostałe branże

DZIAŁANIE W PRAKTYCE