fbpx

Top 5 korzyści jakie daje spawanie laserowe

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Obecnie wiele firm wykorzystuje lasery do spawania części na etapie projektowania produktu. Firmy te pochodzą z różnych sektorów przemysłu. Istnieje wiele powodów dla których spawanie laserowe staje się coraz bardziej preferowaną metoda łączenia elementów, poznaj top 5

5 kluczowych korzyści ze spawania laserowego

Aby pomóc nowym użytkownikom zrozumieć, dlaczego technologia laserowa jest najlepszym rozwiązaniem spawalniczym dla firm produkcyjnych, przygotowaliśmy dla pięć najważniejszych korzyści:

IMG_1986

1) Najwyższa precyzja

Jedną z głównych zalet spawania laserowego jest to, że zapewnia wysoki poziom dokładności i możliwość kontroli. Dzięki temu, że technologia laserowa jest tak precyzyjna, możliwe jest jej wykorzystanie do spawania najmniejszych części razem, bez ich uszkodzenia.
Testy Spawanie RMA (10)

2) Potrafi łączyć skomplikowane połączenia

Technologia laserowa jest w stanie obsłużyć skomplikowane połączenia. Za pomocą technologii spawania laserowego można spawać różne materiały, a także obszary, do których dostęp byłby zbyt trudny przy użyciu bardziej tradycyjnych technik spawania.

battery pack

3) Zastosowanie przy niskiej temperaturze

Dzieki temu, że technologia spawania laserowego wykorzystuje niską temperaturę, zniekształcenie komponentów redukowane jest do minimum. Dlatego jest to preferowana metoda spawania dla firm tworzących luksusowe produkty, takie jak biżuteria na zamówienie. Lasery wykorzystują bardzo zcentralizowaną i skupioną energię, co pozwala na „bezdotykową” aplikację, co powoduje mniejsze obciążenie termiczne na części.
Manufacturing

4) Spójne i powtarzalne spoiny

Przedsiębiorcy wskazują lasery jako najbardziej efektywny sposób spawania, ponieważ pozwala to na uzyskanie spójnych i powtarzalnych spoin. Jest to znacznie szybsza technika spawania niż inne bardziej tradycyjne techniki, a także jest znacznie bardziej wszechstronna.

Tego samego lasera można również używać do cięcia i wiercenia (pulsacyjne lasery światłowodowe można również stosować do znakowania). Fakt, że lasery zapewniają doskonałą powtarzalność i są tak wszechstronne, pomaga firmom znacznie obniżyć koszty jednostkowe. obróbki materiałow.

zastosowanie

5) Spawy o wysokiej wytrzymałości

Technologia laserowa umożliwia producentom spoiny o wysokiej wytrzymałości. Nie ma potrzeby stosowania materiału wypełniającego. Lasery zapewniają doskonałą jakość spoin i czyste przetwarzanie, dlatego są one preferowane przez producentów, szczególnie w branży medycznej, w której bezpieczeństwo urządzeń medycznych i części jest najważniejsze.

Podsumowanie

Jeśli szukasz nowoczesnego rozwiązania spawalniczego dla swojej firmy, nie szukaj dalej niż technologia laserowa. Lasery nie tylko tworzą mocne i niezawodne spoiny, ale dzięki niskim kosztom i doskonałemu poziomowi wszechstronności pomagają również firmom w zwiększeniu wydajności procesu produkcyjnego, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów do minimum.

Jeśli chcesz zrozumieć, w jaki sposób laser światłowodowy może poprawić wydajność produkcji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów, skontaktuj się z RMA już dziś – kontakt.

Przeczytaj więcej na temat laserowej obróbki materiałow

Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza w obszarze technologii laserowych pozwoliły nam zaprojektować wszechstronną, zautomatyzowaną linię produktów do spawania i obróbki materiałów za pomocą lasera.

Przejdź do strony głównej: