Darmowe konsultacje

Rozwiązania laserowe

Porozmawiajmy o rozwiązaniach laserowych. Potrzebujemy tylko kilka danych.

Dlaczego warto zainwestować w rozwiązania laserowe?

Technologia laserowa jest obecnie jedną z najlepszych metod obróbki metali dostępnych na rynku. W naszej ofercie można znaleźć Rozwiązania wykorzystujące źródła laserowe w procesach spawania, cięcia 3D, strukturyzacji oraz czyszczenia.


Zrealizowane projekty utrwaliły nas w przekonaniu, że coraz większe grono przedsiębiorstw skłania się ku wykorzystaniu źródeł laserowych w swojej produkcji. Postaw już teraz na laserową obróbkę materiałów w Twojej firmie!

0 %
Oszczędność czasu*
0 %
Oszczędność kosztów*

Jakie są główne korzyści?

*porównując z ręcznym spawaniem technologią TIG

Bądź konkurencyjny!

Przewagi jakie oferuje w inteligentnej produkcji technologia laserowa są oczywiste, natomiast to, co przekonuje większość naszych Klientów do lasera, to przede wszystkim wydajność, jakość i elastyczność produkcji, jaką zapewnia od samego startu.


Dla przykładu, coraz większe grono przedsiębiorstw wybiera metody spawania laserowego jako preferowany substytut tradycyjnych metod. Nie bez znaczenia jest fakt, że spawanie wiązką lasera wchodzi bardzo szybko do nowych i innowacyjnych gałęzi przemysłu – nie jest to już tylko automotive, ale również produkcja baterii, przemysł lekki czy medyczny, które nieustannie dążą do zwiększenia konkurencyjności.

DSC_0603-2.jpg
small.jpg

Szerokie spektrum zastosowań

Oprócz spawania, największą dynamikę wzrostu na przestrzeni ostatnich lat odnotowała technologia ablacji i strukturyzacji laserowej.

 

NIe chodzi tu bynajmniej o tradycyjnie kojarzone z czyszczeniem laserowym aplikacje, polegające na zdejmowaniu rdzy czy farby.

 

Użycie konkretnych typów źródeł pozwala na dużo więcej: selektywne zdejmowanie powłok, przygotowanie powierzchni pod kolejne procesy (np. malowanie) czy obróbka powierzchni, polegająca na uzyskaniu zadanej chropowatości, to tylko niektóre z dobrodziejstw laserów impulsowych.

REALIZOWANE PROCESY LASEROWE

Spawanie laserowe

5strona.jpg.png

Ablacja i strukturyzacja laserowa

ciecie-laser.jpg

Cięcie laserowe 3D

JAK REALIZUJEMY PROJEKTY?

handshake-business-men-concept.jpg

1. Spotkanie z Klientem

Czy w Twoim przedsiębiorstwie widzisz obszar, w którym laser miałby zastosowanie? Zadzwoń, napisz, chętnie porozmawiamy o technologii, praktyce i dalszych krokach, które pozwolą lepiej zrozumieć Twój biznes i oczekiwania.

DSC_0499-2.jpg

2. Testy i dobór technologii

Wiemy, jak bardzo ważne jest przetestowanie technologii przed jej zastosowaniem. Nasi inżynierowie przeprowadzą testy procesowe w Laboratorium Technik Laserowych RMA.

design-01.jpg

3. Przygotowanie oferty i propozycji Rozwiązania

Po akceptacji wyników testów przystępujemy do przygotowania najbardziej optymalnej oferty, obejmującej zarówno Rozwiązanie, jak również kompleksowe usługi towarzyszące, w tym gwarancję i szkolenie.

MULK_16.09.2014.jpg

4. Projektowanie i budowa Rozwiązania

Czas na realizację! Zespół doświadczonych konstruktorów, automatyków i robotyków, pod czujnym okiem dedykowanego Project Managera zajmują się kompleksową realizacją projektu.

businessman-and-employees-discussing-in-modern-factory-DIGF03830.jpg

5. Odbiór oraz uruchomienie

Procedury odbiorowe (zgodne z ISO) rozpoczęte na etapie uruchomienia wstępnego, kończą się odbiorem końcowym w siedzibie Klienta

PRZYKŁADY REALIZACJI

valce.jpg

Linia do spawania wymienników ciepła

W pełni zrobotyzowana linia do laserowego spawania wymienników ciepła. Doskonały przykład integracji laserowych cel spawalniczych (wyposażonych w głowice oscylacyjne i głowice skanujące), systemu monitorującego proces w czasie rzeczywistym oraz robota przemysłowego wyposażonego w dedykowany, podwójny chwytak.

Efektem pracy linii jest gotowy wymiennik ciepła (5 rozmiarów), nie wymagający dalszej obróbki ręcznej.

KLB1-spawanie.jpg

Stanowisko usługowe do spawania i cięcia laserowego

Zrobotyzowane stanowisko usługowe w formie gniazda produkcyjnego, wykorzystującego proces spawania laserowego oraz cięcia laserowego 3D.

Efektem synergii pracy robota oraz głowic laserowych jest element końcowy - cztery gięte elementy, połączone spoiną pachwinową, wyróżniające się wysoką estetyką połączeń.

czyszczenie-01.jpg

Stanowisko czyszczenia laserowego

W pełni zautomatyzowane stanowisko do czyszczenia laserowego form do produkcji opakowań szklanych.

System składa się z lasera nanosekundowego
o ultra krótkim impulsie oraz głowicy skanującej zamontowanej na ramieniu robota. Zastosowane oprogramowanie skanujące eliminuje czasochłonne programowanie ręczne.

czyszczenie-01.jpg

Stanowisko czyszczenia laserowego

W pełni zautomatyzowane stanowisko do czyszczenia laserowego form do produkcji opakowań szklanych.

System składa się z lasera nanosekundowego
o ultra krótkim impulsie oraz głowicy skanującej zamontowanej na ramieniu robota. Zastosowane oprogramowanie skanujące eliminuje czasochłonne programowanie ręczne.