COBOTY

Roboty współpracujące

Roboty współpracujące - Coboty.
Efektywne rozwiązanie dla Twojej firmy!

Coraz większe zainteresowanie automatyzacją procesów produkcyjnych, jak również chęć zastąpienia prostych czynności stało się początkiem zapotrzebowania na roboty zdolne do współpracy z człowiekiem – roboty współpracują, często nazywane Cobotami.

Definicja Cobotów jest następująca – są to roboty charakteryzujące się łatwością w programowaniu, znakomitą elastycznością adaptacji umożliwiającą wykonywanie różnorodnych zadań związanych z obsługą krótko, średnio i wielkoseryjnej produkcji. 

 

W odróżnieniu od robotów przemysłowych potrafią one bezpiecznie pracować z człowiekiem, bez jakiejkolwiek konieczności stosowania specjalistycznych barier, wygrodzeń, czy systemów bezpieczeństwa.

Modele cobotów dostępne na rynku

Obecnie roboty współpracujące dostępne są w wielu wariantach i formatach. W naszej ofercie znaleźć można pojedyncze ramiona robotyczne służących głównie do aplikacji wykonywanych w jednej lokalizacji,  Coraz częściej można również spotkać hybrydowe rozwiązania umożliwiające realizację procesów w wielu lokalizacjach.

 

ABB – YUMI

KUKA – IIWA

UNIVERSAL ROBOTS

YASKAWA HC – MOTOMAN

KAWASAKI – DU ARO

FANUC – CR35iA

Roboty przemysłowe vs coboty

Roboty przemysłowe

Roboty współpracujące

Korzyści dla Twojego biznesu

Układ człowiek – robot współpracujący jest do 85% bardziej wydajny niż sam człowiek!

Wymaga mniej przestrzeni

Robot współpracujący nie potrzebuje osobnej przestrzeni do pracy. Dzięki współpracy ramię w ramię - oszczędzasz zarówno przestrzeń jak i pieniądze!

Zmniejsza czas przestojów

Predefiniowane zadania, powtarzalne cykle pracy sprawiają, że zmniejsza się czas przestojów pomiędzy seriami i zmęczenie pracowników.

Więcej czasu dla personelu

Dzięki pracy robota, Twoi pracownicy mogą podjąć się bardziej wymagających zadań i obowiązków.

Poprawa bezpieczeństwa

Monotonne czynności sprawiają, że pracownicy są mniej skupieni. Coboty nie męczą się, jak również nie popełniają błędów, co wpływa na efektywność i bezpieczeństwo w Twojej firmie!

Przykłady zastosowań

Handling i obsługa

Zwiększ szybkość, jakość i przede wszystkim bezpieczeństwo procesów. Roboty mogą pracować również w trudnych, niedostępnych dla człowieka warunkach.

Paletyzacja

Paletyzowanie i umieszczanie elementów w opakowaniach może być nużącym zajęciem dla Twoich pracowników. Proces ten w łatwy sposób można zastąpić zrobotyzowanym pracownikiem.

Pick & Place

Powtarzalność procesów w aplikacjach "podnieść i umieść" jest jedną z najczęstszych aplikacji stosowanych dla cobotów. Towary mogą być wkładane lub zdejmowane z linii nawet po zakończeniu pracy Twojego zespołu.

Jesteś gotowy na coboty?

Wypełnij formularz kontaktowy, nasi inżynierowie skontaktują się z Tobą w celu umówienia spotkania i przygotowania oferty.

Poprzez kliknięcie w przycisk „WYŚLIJ ZAPYTANIE” Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, wskazanych przeze mnie w formularzu kontaktowym, przez AIC S.A. zlokalizowaną przy ul. Rdestowej 41, 81-577 Gdynia, w celu nawiązania kontaktu i udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną przeze mnie za pośrednictwem elektronicznego formularza kontaktowego.