fbpx

IPG Fiber Laser Days 2019 już za nami!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Wraz z rozwojem technologii coraz większym uznaniem w przemyśle cieszą się zaawansowane rozwiązania pozwalające na poprawę jakości, optymalizację kosztów, a przede wszystkim spełnienie oczekiwań najbardziej wymagających Klientów. Branża obróbki materiałów, w tym technologie laserowe również stale ewoluuje. Zmieniają się nie tylko wymagania klientów końcowych, ale również klientów pośrednich wytwarzanych produktów. Nowe materiały, większa precyzja, estetyka produktu wymusiły na producentach zastosowanie najnowszych technologii. 

Przez 25 lat innowacji, firma IPG Photonics stała się pionierem w rozwoju, sprzedaży i wdrażaniu rozwiązań laserów włóknowych. Chcąc dotrzeć do zainteresowanych przedsiębiorców, już po raz szósty odbyła się konferencją “Fiber Laser Days”, poświęcona wymianie doświadczeń, prezentacji innowacyjnych rozwiązań w zakresie spawania, znakowania, druku 3D oraz czyszczenia za pomocą lasera.

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni przedstawiciele jednostek badawczych, uczelni technicznych, użytkownicy jak i firmy inżynierskie wykorzystujący technologię laserów włóknowych w przemyśle.  W programie przewidziany był też pokaz spawania laserowego, aby doświadczyć na żywo możliwości współczesnych źródeł laserowych.

Podobnie jak w poprzednich latach, miejscem wydarzenia było Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo, gdyż na co dzień zajmuje się zagadnieniami związanymi z treścią wydarzenia. 

Pomimo jednodniowego wydarzenia udało się zaprezentować nie tylko filozofię i rozwój marki IPG Photonics, ale również przybliżyć odwiedzającym praktyczne zastosowanie laserów. Podczas 20 minutowych prezentacji, każdy z prowadzących opowiadał o zrealizowanych projektach, jak również o problemach, z którymi musiał się uporać.

RMA już po raz kolejny wzięła udział w wydarzeniu. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji  wydarzenia Przedstawiciele firmy skupili się na przedstawieniu praktycznych zastosowań rozwiązań laserowych. Podczas trwającej ponad 20 min prezentacji udało się zaprezentować, aż cztery rozwiązania. Skupiały się one na najnowszych technologiach laserowych (przede wszystkim w obszarach spawania, czyszczenia oraz cięcia 3D). Każda z referencji poparta została dokumentacją zdjęciową oraz krótkim filmem.

Cechą wspólną wszystkich omawianych projektów było wykorzystanie komponentów najwyższej jakości, w tym rozwiązań dostarczonych przez markę IPG Photonics. Prezentacja spotkała się z gorącym przyjęciem odwiedzających, jak również zachęciła do wymiany spostrzeżeń, omówienia problemów, z którymi zmagają się firmy.

Raz jeszcze dziękujemy za zaproszenie, jak również już teraz w imieniu IPG zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu w roku 2020!

Przejdź do strony głównej: