fbpx

Podsumowanie roku 2019 w przemyśle

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Zbliżający się koniec roku skłania do podsumowań dotyczących szeroko rozumianego przemysłu, oraz tworzenie prognoz na rok 2020.

Podsumowanie roku 2019 w przemyśle

Zbliżający się koniec roku skłania do podsumowań dotyczących szeroko rozumianego przemysłu oraz tworzenie prognoz na rok 2020. W pierwszym półroczu 2019 roku na świecie nastąpiło zwiększenie produkcji m.in. stali o 4.9% w odniesieniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. 

Jednocześnie w krajach UE nastąpiło zmniejszenie produkcji o 2.5%. Producentom z UE coraz trudniej utrzymać konkurencyjność z powodu nadprodukcji stali, rosnących cen surowców, energii oraz kosztów do emisji dwutlenku węgla Prognozy na rok 2020 zakładają umiarkowaną poprawę warunków rynkowych i wzrost produkcji stali również na rynku europejskim. Z kolei na rynku obróbki stali wielu przedsiębiorców zwraca uwagę na niebezpieczeństwo przenoszenia produkcji z Polski do krajów o niższych kosztach siły roboczej. Zagrożenie to może być zneutralizowane szybszym wdrażaniem rozwiązań tworzących koncepcję Przemysłu 4.0 i budowaniem przewagi konkurencyjnej na bardziej zaawansowanych rozwiązaniach i zasobach.

/na podstawie wypowiedzi prof. dr hab. inż. Jarosława Sępa /
Magazyn STAL / 11-12.2019

 

POdsumowanie roku 2019 - w branży przemysłowej

Obrobione 2 artykuł RMA stal
Obrobione 1 artykuł RMA stal

Przejdź do strony głównej: