Battery Welder

Rozwiązania do laserowego spawania baterii

Rozwiązania do spawania laserowego - Battery Welder

Od wielu lat jesteśmy wiodącym dostawcą innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań dla przemysłu bateryjnego. Oferujemy rozwiązania szyte na miarę oraz gotowe platformy do spawania laserowego.

Wieloletnie doświadczenie w zakresie procesów laserowych oraz bliska współpraca z międzynarodowymi partnerami biznesowymi pozwoliły na zaprojektowanie oraz zbudowanie serii standardowych maszyn, które są wydajne, elastyczne produktowo oraz starannie przemyślane pod kątem bezpieczeństwa użytkowania.

Kompetencje w dziedzinie spawania laserowego pozwalają nam na zaproponowanie i ustawienie optymalnego i powtarzalnego procesu dla elementów wykonanych z różnych materiałów. Posiadamy doświadczenie w spawaniu konektorów do ogniw cylindrycznych oraz pryzmatycznych z materiałów takich jak stal, aluminium, nikiel oraz miedź.

Główne zalety naszych rozwiązań

Zakres uslug

Obsługiwane typy ogniw:

Podstawowe oraz najbardziej ekonomiczne rozwiązanie pozwalające w pełni wykorzystać zalety spawania laserowego

Budowa urządzenia oparta jest na układzie XYZ, gdzie głowica procesowa jest bezpośrednio zintegrowana z układem dociskowym.

[W TRAKCIE UZYSKIWANIA PATENTU]

Zaawansowane rozwiązanie do ultraszybkiego spawania małych modułów bateryjnych zbudowanych z ogniw cylindrycznych. 

Zastosowanie maski dociskowej wraz z zaawansowanym profilometrem pozwala na maksymalne skrócenie czasu spawania. 

Rozwiązanie jest szczególnie polecane do kompaktowych modułów o wysokim wolumenie produkcyjnym.

W pełni elastyczne urządzenie, które znajdzie zastosowanie w pracach rozwojowych oraz
w produkcji seryjnej.

Rozwiązanie integruje dwa niezależne układy liniowe dla głowicy procesowej oraz układów dociskowych (1 lub 2). Pozwala to na wykorzystanie pełnych możliwości głowicy skanującej oraz wysokich prędkości spawania laserowego.

W pełnie zautomatyzowane urządzenie do spawania modułów bateryjnych. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o wysokowydajnych automatycznych liniach produkcyjnych.

W połączeniu ze stacją obrotu pozwala na w pełną automatyzację procesu spawania baterii.

Kontrola jakości on-line

Każde z naszych rozwiązań może zostać wyposażone w system kontroli jakości on-line. Pozwala on na monitorowanie produkcji w czasie rzeczywistym oraz zbieranie danych procesowych dla każdego połączenia spawanego.

Szukasz eksperta?
Skontaktuj się z nami

Pobierz aktualną broszurę Laserowego Spawania Baterii

Przykłady realizacji