
Czyszczenie laserowe LCS
Na czym polega czyszczenie laserowe?
Ablacja, czy czyszczenie laserowe?
Proces czyszczenia laserowego oparty jest na procesie ablacji. Technologia czyszczenia laserowego wykorzystuje silnie skoncentrowany impuls laserowy do odparowania zanieczyszczeń z powierzchni przedmiotów bez jej uszkodzenia.
Ablacja nie powoduje zaokrąglenia ostrych krawędzi oraz drobnych szczegółów, w przeciwieństwie do obróbki strumieniowo-ściernej. Technologia ta wykorzystuje też znacznie większą moc czyszczenia niż technologia suchego lodu.

Poprzez kliknięcie w przycisk „WYŚLIJ ZAPYTANIE” Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, wskazanych przeze mnie w formularzu kontaktowym, przez AIC S.A. ul. Rdestowa 41, 81-577 Gdynia, w celu nawiązania kontaktu i udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną przeze mnie za pośrednictwem elektronicznego formularza kontaktowego.
Z czego składa się system czyszczenia laserowego?
- ramienia robota
- głowicy laserowej
- źródło laserowego
- stołu obrotowego

W JAKI SPOSÓB DZIAŁA SYSTEM CZYSZCZENIA LASEROWEGO?
Umieszczenie elementów do czyszczenia..
…poprzez transporter, stół indeksujący lub zasobnik typu „push-pull”. System jest niezwykle elastyczny i nadaje się zarówno do produkcji jednostkowej jak i seryjnej.




Skanowanie i analiza elementów
Unikalne oprogramowanie całkowicie eliminuje czasochłonne programowanie ręczne.
Robot wyposażono w dedykowany skaner laserowy 3D do szybkiego pomiaru geometrii części i inteligentnego generowania ścieżek.

Proces czyszczenia laserowego
Niezwykle szybkie działanie przy minimalnym wpływie ciepła. Wysoko skoncentrowany impuls laserowy odparowuje zanieczyszczenia z powierzchni obrabianego przedmiotu.
Element po czyszczeniu
Efekt czyszczenia laserowego. Lewa strona – stan przed czyszczeniem. Prawa – po czyszczeniu.


Serce systemu - Unikalny software
Sercem systemu jest unikalny software umożliwiający programowanie i kontrolę oraz całkowicie eliminujący czasochłonne programowanie ręczne.
Robot wyposażono w dedykowany skaner laserowy 3D do szybkiego pomiaru geometrii części i inteligentnego generowania ścieżek. Wszystko po to, aby maksymalizować wydajność czyszczenia, jednocześnie minimalizując nakładanie się wiązki i nieefektywne ruchy robota.
Z uwagi na to, że Istnieje możliwość uzyskania profilu i geometrii dowolnej części i automatycznego dostosowania parametrów procesowych, takich jak kąty natarcia, prędkość, moc i kształt wiązki.
Ponadto operator może korzystać z modeli 3D CAD zarówno do symulacji procesu, jak i do optymalizacji czasu cyklu.
GŁÓWNE KORZYŚCI CZYSZCZENIA LASEROWEGO
- Łatwe i intuicyjne użytkowanie
- Szybka instalacja (wszystkie komponenty są uprzednio zmontowane)
- Unikalne oprogramowanie do programowania i kontroli, które całkowicie eliminuje czasochłonne programowanie ręczne
- Gotowy na rozwiązania Przemysłu 4.0
- Modułowa budowa, umożliwiająca podawanie elementów przez różne moduły wejściowe
PRZYKŁADY APLIKACJI CZYSZCZENIA LASEROWEGO
Usuwanie farb i zanieczyszczeń
Dzięki systemowi LCS możliwe jest usuwanie zarówno selektywne jak i całościowe powłok i zabrudzeń. Zastosowanie odpowiednich parametrów umożliwia usuwanie pojedynczych warstw z powierzchni materiału.


Do lutowania, spawania, lakierowania..
Czyszczenie form
Oponiarskich, szklarskich i innych
